ظهور فن آوری های پیشرفته دیجیتال ، روشی سنتی را برای برقراری ارتباط ، مشارکت و تجارت در ذهن خود بدست آورده است. با استفاده از هوش مدرن و ضروری ، سازمان ها باید با سفر به یک مسیر تحول دیجیتال ، دنیای جدید دیجیتال را در آغوش بگیرند.

دیجیتال

به عنوان یک برنامه پله پیشرفت در کسب و کار در افراد ، فرایندها و ابزارها ، تحول دیجیتالی در جهت به حداکثر رساندن سهم بالقوه تجاری فن آوری ها و رسانه های آنلاین است. در حالی که بسیاری از سازمان ها در حال حاضر دست به تحول زدند ، برخی دیگر در تلاشند تا از زمین خارج شوند. حتی ۸۷٪ از شرکت ها معتقدند که دیجیتال باعث ایجاد اختلال در صنعت آنها می شود ، تنها ۴۴٪ به دلیل روند دیجیتالی ، به اندازه کافی آماده اختلال پیش بینی شده هستند.

در نتیجه ، بازاریابان خبره به عدم رهبری و هم ترازی در بین سیستمهای مدیریت و میراث فناوری اطلاعات توجه داشتند ، در حالی که کمبود استعداد و فرهنگ های شرکت های محافظه کار ، موانع قابل توجهی را برای رقابت در منظره همیشه در حال تغییر دیجیتال به وجود می آورد. در زیر دلایل تحول دیجیتال ، مراحل بسیاری از آن و سازمان هایی را که با آغوش گرفتن آن پیروز شده اند ، بررسی می کنیم.

تحول دیجیتال: حقایق

برای درک بیشتر درباره تأثیر تحول دیجیتال بر تجارت ، در اینجا آمارهای مهمی آورده شده است:

   

 • ۲۷٪ از مدیران ارشد ، تحول دیجیتال را ارزیابی می کنند
   
 • یک سوم از رهبران ارشد بازاریابی در بازارهای در حال ظهور معتقدند که شرکت آنها طی پنج سال به عنوان یک تجارت دیجیتال شناخته می شود
 •  

 • ۷۱ of از شرکت های در حال رشد دیجیتالی می گویند که آنها بر اساس استفاده از دیجیتال قادر به جذب استعدادهای جدید هستند ، در حالی که تنها ۱۰٪ از همسالان خود در مرحله اولیه می توانند این کار را انجام دهند.
 •  

 • ۵۱٪ مدیران ارشد معتقدند اجرای تحول دیجیتالی در ۱۲ ماه آینده بسیار مهم است
   
 • بیش از ⅓ از CMO ها گفتند که بازاریابی دیجیتال ۷۵٪ یا بیشتر از هزینه های آنها را طی ۵ سال آینده اختصاص می دهد.
 •  

 • تنها ۱۶٪ از بازاریابان احساس می کنند که سازمان هایشان تجارب مشتری را ارائه می دهند که به واقع وعده های برند خود را برآورده می کنند ، در حالی که ⅔ می گویند تلاش های آنها در این زمینه با ۱۴٪ کاملاً گمشده شکست خورده یا از دست رفته است.

با چهره هایی مانند این ، بدیهی است که هنگام کار ، شروع یک تحول دیجیتال ضروری است. همچنین این چیزی است که باید برای اطمینان از موفقیت تجاری پایدار ، استراتژیک و عملی شود. با تعامل بسیاری از مصرف کنندگان در تعداد زیادی کانال و دستگاه های دیجیتالی مختلف ، ضروری است که مشاغل بتوانند از طریق همه این رسانه ها به طور مؤثر به مخاطبان خود برسند تا از یک رابطه ارزشمند و طولانی مدت اطمینان حاصل کنند.

مراحل تحول دیجیتال

مانند هر کاری در تجارت ، هیچ روش بدون حیا برای اطمینان از موفقیت کل وجود ندارد. با این حال ، وقتی صحبت از تحول دیجیتالی می شود ، بهترین نتایج از یک فرایند گام به گام استراتژیک حاصل می شود. طبق تحقیقات جدید گروه Altimeter – با همکاری مارک های پیشرو در جهان – شش مرحله به همراه یک مدل بلوغ وجود دارد که تحول دیجیتال هدفمند و سودمند را هدایت می کند:

   

 • تجارت به طور معمول: سازمانها با دیدگاه میراثی آشنا از مشتریان ، فرآیندها ، معیارها ، مدلهای تجاری و فناوری فعالیت می کنند و معتقدند که این راه حل ارتباط دیجیتال باقی مانده است.
 •  

 • حاضر و فعال: آزمایش ، سواد و خلاقیت دیجیتال را ، هرچند متفاوت ، در سراسر سازمان ، در عین حال که هدف آن بهبود و تقویت نقاط لمس و فرآیندهای خاص است ، هدایت می کند.

  خلاقیت

   

 • رسما: به منظور انجام ابتکار عمل هایی که جسورانه تر عمل می کنند و به دنبال پشتیبانی اجرایی برای منابع و فناوری های جدید باشید ، آزمایش را به عمد انجام دهید.
   
 • استراتژیک: با همکاری ، تحقیقات و کارها و بینش های مشترک ، به نقشه راه استراتژیک جدیدی که برای تحول دیجیتال برنامه ریزی می کنند ، کمک کنید.

  برنامه ریزی

   

 • همگرا: تشکیل یک تیم تحول دیجیتال اختصاصی برای هدایت استراتژی و عملیات بر اساس اهداف تجاری و مشتری محور.
 •  

 • نوآورانه و تطبیقی: تحول دیجیتالی راهی برای تجارت می شود و یک محیط و فرهنگ جدید ایجاد می شود تا بتواند بر اساس فناوری و روندهای بازار در خلبان و درنهایت مقیاس ، شناسایی و عمل کند.

تحقیقات Solis نشان می دهد که با درک و در واقع پیروی از این مدل شش مرحله ای ، مدیران قادر خواهند بود در جنبه های مختلف شغلی تکامل یابند. سازمانها می توانند با داشتن دیجیتال در قلب مدل و استراتژی تجاری خود ، به طور مؤثر با رقبای موجود و در حال ظهور رقابت کنند و یک اکوسیستم از ذهنیت ها ، مدل ها و عملکردهای تجاری بالغ ایجاد کنند تا از رقبا پیشی بگیرند.

از دید مصرف کننده ، این روند افزایش می یابدابتکارات o-Market به روش هایی که در کنار تولید محصولات نوآورانه و ارائه تجربیات مشتری و کارمند با ارزش و بی ارزش ، دارای ارزش و ارزش بیشتری هستند.

برای آن دسته از سازمانهایی که جسور و جسورانه در مسیری برای روشنگری دیجیتالی قرار گرفته اند ، نتایج نهایی مثبت و پاداش بخش بوده و منجر به افزایش درآمد و موفقیت جهانی می شود.

تحول دیجیتال در عمل

برای ارائه دهنده رونق ارز جهانی Travelex ، آنها فهمیدند که تجارتشان به هم ریخته است و برای شکوفایی بیشتر ، باید استراتژی های دیجیتالی خود را بررسی کنند. رئیس ارشد دیجیتال آنها فهمید که اگرچه شما نمی توانید از منابع اصلی و استراتژیک برون سپاری کنید. مهارت ها و توانایی های جدید منجر به رشد و توسعه در دراز مدت خواهد شد. با توجه به این موضوع ، این سازمان با به دست آوردن استعداد تازه و پرورش مهارت های موجود در تجارت ، مأموریت خود را برای بهبود شیوه انجام کارها به صورت دیجیتالی آغاز کرد.

از منظر زیرساخت ، آنها تصمیم گرفتند سیلوهای خود را تجزیه کنند ، یک سیستم جدید فناوری اطلاعات را به همراه ادغام محصولات آنلاین و آفلاین اتخاذ کنند. در نتیجه این رویکرد چند وجهی ، Travelex یک ماشین بازاریابی دیجیتال یکپارچه تر و درگیرتر ایجاد کرد که از نظر بودجه و بهبود فرهنگ شرکت ، پیشرفت های گسترده ای را برای Travelex مشاهده کرده است ، اما همچنین به ارتباطات و تفکرات رو به جلو تری تبدیل شده است.

یکی دیگر از داستانهای موفقیت آمیز تحول دیجیتالی از نوکیا ، یک نیروگاه غالب در دنیای ارتباطات موبایل است. با این حال ، به دلیل ظهور و تسلط اپل و اندروید ، آنها در نهایت سقوط کردند و متعاقباً از تجارت خارج شدند.
موبایل

برای پاسخ ، غول سابق تلفن همراه هنوز بزرگترین تحول خود را انجام داد. در حالی که هنوز در زمینه فعالیت دستگاه تلفن همراه خود سرمایه گذاری کرده بودید ، نتایج ضعیف ، خشک کردن منابع و تنها همکاری ۵۰-۵۰ با نتیجه مثمر ثمر با شرکت زیمنس به سرعت شرکت را در مسیر مسیری که منجر به جایی نمی شد ، مجبور ساخت.

هنگامی که مایکروسافت با پیشنهادی برای به دست آوردن مشاغل دستگاه های نزول ، دست کشید ، نوکیا ابتکار عمل را گرفت. طی یک دوره شش ماهه ، نوکیا این سازمان را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد ، گزینه های مبتنی بر مشاغل را کشف و معامله ای را انجام داد که جهت آنها را تغییر می دهد: فروش مشاغل تلفن همراه به مایکروسافت. علاوه بر این ، نوکیا تصمیم گرفت که زیمنس را خریداری کند و اطمینان حاصل کند که این شرکت ۱۰۰٪ کنترل هسته شرکت را در اختیار دارد.

پس از این اطلاعیه ها ، سازمان با کار روی ساختار شرکت ها و ساختار سرمایه ، برنامه های تجاری قدرتمند و تیم مدیریت ، تحول دیجیتالی به رهبری استراتژی را آغاز کرد که بر ارائه نتایج عملیاتی در سبد سه کسب و کار خود متمرکز شده است. اکنون نوکیا بار دیگر شکوفا شده و ارزش سرمایه گذاری این شرکت با سرمایه گذاری بعدی خود برای بازگشت به تلفن های همراه و تبلت های موجود در افق ، ۱۲ برابر شده است.

در خاتمه ، برای اطمینان از ماندگاری ، توسعه و موفقیت تجاری واقعی ، سازمانها باید از روندهای نوظهور پیروی کنند ، به ذهن مصرف کننده بپیوندند ، بازارهای جدید را بشناسند و از استعداد و فناوری موجود استفاده کنند. رفته اند روز ارزش های شرکت سفت و سخت ، سیستم های قدیمی ، سیلوهای دپارتمان و شکاف مهارت های دیجیتال. اکنون زمان آن فرا رسیده است که سازمان های جهانی راه را پیش روی کنند و سرمایه گذاری در یک تحول دیجیتال سفارشی و گرد برای تأمین جایگاه خود در آینده را انجام دهند.

آیا شما آماده بلوغ دیجیتالی هستید؟

فن آوری دیجیتالی مردم و ماشین آلات را با یکدیگر متصل می کند تا تجربه ای را تجربه کند که ده ها سال پیش فراتر از حد ما نبود. با یافتن راه حل های مناسب و سرمایه گذاری در تغییرات مناسب ، شرکت شما می تواند برای بلوغ دیجیتال تلاش کند و برای چند دهه آینده رشد کند. بروشور شرکای جهانی شرکت امروز ما را بارگیری کنید تا بدانید چگونه می توانیم کمک کنیم.

کلوداگ اوبراین

متخصص ارشد محتوا