نتايج:دانلود رایگان پایان نامه مشاوره,بررسی نظرات کارشناسان ذیربط با اعتیاد در مورد نقش نظام مدیریت اطلاعات به هروئین در پیشگیری و درمان آن

دانلود پایان نامه

نتايج

استفاده از هروئين به دلايلي از قبيل دسترسي آسان، ارزاني و … در سالهاي اخير در ايران رواج بيشتري نسبت به ساير مواد و داروهاي اعتيادآور داشته است وخطرات مصرف هروئين براي سلامتي بسيار زياد بوده و بيماريها و عوارض برگشت ناپذيري را در پي دارد و از جمله مواردي كه راه برگشت و ترك آن نادر و عملاً غيرممكن است.

و ازآنجايي كه ابتلا به اعتياد هزينه هاي گزاف و بار اقتصادي جبران ناپذيري براي خانواده وجامعه در بر دارد و نيروي كار جامعه از بين رفته ووضعيت اجتماعي و رواني نابساماني در فرزندان ونسل آينده جامعه مي گذارد بر آن شديم تا نظرات كارشناسان ذي ربط با اعتياد را در مورد نقش نظامي كه اطلاعات اعتياد را ثبت، جمع آوري، نگهداري، بازيابي، تحليل، استفاده را مديريت مي كند جويا شويم و اين نظام مديريت اطلاعات را به دليل اهيمت هروئين و ارتباط آن با بيماري ايدز و هپاتيت و بار اقتصادي زيادي كه براي درمان بيماران ايدزي مي‌گذارد مختص اين ماده قرار داديم تا بتوان با توجه به اطلاعات آماري و تحليلي تدابيري را در جهت اصلاح وبهبود روند اعتياد پيشگيري و درمان به هروئين اتخاذ كنيم نتايج نشان داد كه براي برنامه ريزيهاي پيشگيري و درمان اعتياد ودسترسي به اطلاعات و مشاركت و كارگروهي وسيع سازمانهاي ذي ربط مسئله اي بسيار ضروري است و ضرورت و لزوم ايجاد چنين نظام مديريت اطلاعات كاملاً احساس مي‌شود.

اكثر كارشناسان سازمانهاي ذي ربط ، نيروي انتظامي را به عنوان مسئول ثبت وجمع آوري اطلاعات معرفي كرده اند. و بهزيستي در نگهداري،بازيابي، تحليل و استفاده از اطلاعات ايفاي مسئوليت مي كند چرا كه به اعتياد بايستي به عنوان يك بيماري نگريست و به جنبه هاي درماني آن پرداخت نه مجازات.

بهزيستي و نيروي انتظامي، صدا و سيما  و ارشاد اسلامي و .. سازمانهايي هستند كه فعلاً مسئول پيشگيري از اعتياد شد و سازمانهايي كه بايد مسئوليت پيشگيري را دارا باشند. بهزيستي (درمان)، دانشگاه ( درمان و آگاهي رساني) ،شهرداري( جمع آوري افراد بيمار خياباني) ، آموزش و پرورش (آموزش و آگاهي) و … معرفي شده اند. سازمانهايي كه فعلاً مسئول درمان هستند بهزيستي و درمانگاههاي خصوصي ، بيمارستان، دانشگاه، زندانها (تحقيقات نشان داده كه زنداني نمودن معتادان نه تنها نقش در درمان آنها ندارد بلكه باعث توسعه و ازدياد معتادين به هروئين وابتلا و گسترش بيماريهائي همچون ايدز و هپاتيت مي‌گردد) و .. مي باشند، سازمانهايي كه مسئول درمان بايستي باشند بهزيستي – وزارت بهداشت ، دانشگاه، بيمارستان و… معرفي شده اند.

پيشنهادات وكاربرد يافته هاي طرح

پيشگيري از اعتياد، يعني بكارگيري اقداماتي كه منجر به كاهش ابتلاي افراد به اعتياد مي‌شود. پيشگيري شامل اقداماتي است براي كاهش عواملي كه افراد را در معرض خطر قرار مي دهد و افزايش عواملي كه افراد را از مصرف مواد حفظ مي كند. بنابراين،شناسائي كامل اين عوامل در هر منطقه، به موثر بودن فعاليتهاي پيشگيري كمك خواهد كرد.

در درمان معتادان سه هدف اصلي دنبال مي‌شود : الف ) دستيابي به شيوه زندگي بدون مواد ب ) كمك به افزايش عملكرد در جنبه هاي مختلف زندگي ج ) پيشگيري از تكرار مصرف يا عود، كه مورد آخر شامل :

1- شناسائي عوامل شروع كننده فرآيند عود 2- برنامه ريزي حمايتي و شناسائي شرايط و موقعيتهاي جايگزيني

حالا سوال قابل طرح اين است كه بدون وجود اطلاعات در مورد وضعيت فعلي معتادين به هروئين چگونه به پيشگيري و درمان آن بپردازيم.

این تکه ای از پایان نامه رایگان رشته روانشناسی و علوم تربیتی

با موضوع :

بررسی رابطه عزت نفس با پرخاشگری در دانش آموزان 105ص

می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره (هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد)می باشد

می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید البته ممکن است بعضی از متون موقع انتقال از فایل ورد به هم بریزد یا عکس ها درج نشود برای دانلود پایان نامه ها با فرمت ورد به همراه تمام پیوست ها به لینک زیر مراجعه کنید:

در سایت مرجع دانلود پایان نامه می توانید صدها پایان نامه رافقط با داشتن یک پسورد  دانلود کنید و به متن کامل آنها دسترسی بدون محدودیت داشته باشید.

برای جزییات بیشتر اینجا کلیک کنید 

سایت فوق (payanname.net) قوی ترین سایت در زمینه دانلود پایان نامه است 

کافیست عبارت

دانلود پایان نامه

را در گوگل سرچ کنید

خواهید دید که گوگل این سایت را به عنوان اولین گزینه معرفی می کند 

برای دانلود متن کامل پایان نامه های جدید کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک های زیر را هم ببینید :

قسمت سوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  208 پایان نامه

قسمت پنجم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  222 پایان نامه

متن کامل پایان نامه فوق در سایت sabzfile.com موجود است

You may also like...

Add a Comment