مورد مطالعاتی: دانلود رایگان پایان نامه رشته روانشناسی:بررسي مشکلات زندانيان زن پس از آزادي از زندان

دانلود پایان نامه

مورد پنجم:

نام : ز- ن

جرم: مواد

مدت محكوميت: 2 سال

سابقه 2 بار

مورد پنجم كه ما در مورد چهارم است بيان مي دارد كه 2 مرتبه تا به حال در زندان بوده است و مرتبه اول به دليل نزاع و درگيري بر سرزميني كه داشته به زندان مي‌افتد و چون بچه هايش كوچك بودند با خود به زندان مي برد.در زندان تنها است و فقط با بچه هايش مشغول است. قبل از محكوميت با اينكه همسرش ازدواج مجدد داشته وضع مالي اش خوب است تا اينكه به زندان افتاده و بعد از 3 سال بچه ها از زندان بيرون آمده و به دست نامادري سپرده مي‌شوند و طي اظهارات مادر و دختر به دليل آزار و اذيت به بهزيستي سپرده مي‌شوند.

سالها مي گذرد و زن هيچ مهري نسبت به همسرش ندارد و هر كدام براي خود زندگي مي‌كنند بچه ها هم كه در كودكي طعم زندان رفتن را چشيده اند هر كدام به جرمي مجدد به زندان باز مي گردند و ترس از زندان رفتن بر ايشان بي معنا مي‌شود و طبيعتاً هيچ كدام هم ازدواج موفقي ندارند.عروس بزرگترش مواد در خانه نگهداري مي‌كند تا در زمان مشخص براي فروش ببرد اما با بازرسي مأمور مواد پيدا شده و پير زن را محكوم مي‌كنند .مجدداً با 12 نوه كه هر كدام مادر يا پدرشان و يا هر دو در زندان هستند به زندان مي رود و راه را براي نوه ها هم باز مي‌كند تا آينده اي بهتر از فرزندانش را براي آنها هم باز كند.

در زندان هيچ ملاقاتي ندارد و پدرو مادر را در كودكي از دست داده و برادرانش هم او را مايه سرشكستگي و بي آبروي خود مي دانند و خواهر ندارد.وي اظهار مي دارد كه قبل از انقلاب خودش مأمور شهرباني بوده و 15 سال سابقه كار دارد كه توسط همسرش باز خريد مي‌شود ولي ورق زندگي برايش براي هميشه بر مي گردد.

مورد ششم

نام : ص ـ ب ، 36 ساله كه مدت 4 سال به دليل حمل مواد مخدر در زندان بوده 3 سال است كه از زندان آزاد شده و داراي 2 فرزند مي‌باشد مطلقه است و مجدداً 2 سال پيش ازدواج كرده است.

« 14 ساله بودم كه ازدواج كردم بعد از اينكه  به فاصله 11 ماه داراي 2 فرزند پسر شدم متوجه شدم كه همسرم معتاد مي‌باشد تمام تلاشم را براي ترك او انجام دادم ولي موفق نشدم در 18 سالگي از او طلاق گرفته و به تنهايي مسئوليت زندگي ام را به عهده گرفتم در يك مهمانپذير مشغول به كار شدم فقط به دليل اينكه سنم براي بيمه از طرف كار فرما كم بود وآنها احساس مي‌كردند كه لغزش براي يك زن طلاق گرفته در سن كم زياد است مرا بيرون كردند و بيكار شدم ..با دختري آشنا شدم كه پدرش صاحب مسافرخانه مجاور بود وخريد وفروش مواد را به من پيشنهاد داد.ديدم كار راحتي است انجام دادم خرده فروشي نمي‌كردم و كامل به شهرستانهاي اطراف مي بردم .فقط براي تأمين نياز مالي زندگي هر اندازه كه نياز داشتم فروختم و تا مدتي از آن پول استفاده مي‌كردم زماني كه تمام مي شد مجدد شروع مي‌كردم .خانواده ام هيچ كدام خبر نداشتند اما مشكوك شده بودند كه از چه راهي خرج فرزندانم را مي‌دهم بعد از تحقيق متوجه كارم شدند .ابتدا طردم كردند ولي چون ديدند خودم آلوده نيستم و فقط براي تأمين زندگي اين كار را مي‌كنم ديگر كاري با من نداشتند.فرزندانم 13 و 14 ساله شده بودند كه به فكر افتادم اگر كسي به فرزند خودم مواد بدهد من چه عكس العملي انجام خواهم داد.» دستش را توي دستم گذاشت يخ بود انگار داشت قبضه روح مي شد با هيجان حرف مي زد.

«پشيمان از كار گذشته فروش را كنار گذاشتم و بعد از 6 ماه به اصرار پسر همسايه مان كه از من تقاضاي كمك كرده بود براي تهيه مواد رفته و دستگير شدم.

در زندان خيلي به كارهاي گذشته ام فكر كردم و از خدا خواستم به من فرصت دوباره دهد فقط به خاطر آينده فرزندانم و اينكه ثابت كنم مي‌توانم زندگي راخوب بسازم.در زندان عروسك سازي را آموختم و بعد از آزادي با وامي كه از طريق مركز دريافت كرده بودم. كارگاه كوچك عروسك دوزي ايجاد كردم و مشغول به كار شدم. از نظر جسماني و روحي سخت بيمار هستم و از مشكل تيروئيد رنج مي برم. اما خدا را شكر مي‌كنم كه فرزندانم سالم هستند و به هيچ چيز آلوده نشدند.

زماني كه در زندان بودم خانواده ام به ملاقاتم مي آمدند و 2 بار فرزندانم را نيز با خود آورند اما خودم خواستم كه فرزندانم را به ملاقات نياورند تا محيط رويشان تأثيري نگذارد.

پدر و مادرم از فرزندانم نگهداري مي‌كردند و كاري مي‌كردند كه نبود پدر و مادر تأثير زيادي در روحيه شان ايجاد نكند .افراد جديد مثل عروسها و دامادها كه به فاميل اضافه شده بودند فكر مي‌كردند كه من به دليل ازدواج مجدد در شهر ديگري ساكن هستم .در دوران محكوميت هم چند باري به مرخصي آمدم و از اين بابت مطمئن بودند پس از آزادي هم به همين دليل پذيرفتم كه با شخصي كه قبلاًا ازدواج كرده بود و همسرش طلاق گرفته بود ازدواج كنم به او تمام واقعيت را گفتم و از او خواستم براي ساختن زندگي به من كمك كند و همين كار را هم كرد اما متأسفانه خودش هم به دليل بيماري به عنوان دارو مواد مصرف مي‌كرد.و حالا هم در  زندان بند باز است و روزها در مسافرخانه برادرش مشغول به كار مي‌باشد و تلاش مي‌كنيم كه هر طور هست زندگي را بسازيم و به سمت خلاف نرويم . الان 3 سال است كه به هر نحوي مشكلات زندگي را تحمل كرده ام و به سوي خلاف نرفته ام .پسر بزرگم هم مشغول به كار مي‌باشد و توانسته‌اند مجدد به من اعتماد كرده و مرا محرم اسرار خودش بداند .خانواده همسرم هم فقط مادرش اطلاع دارد و بقيه هيچ كدام خبر ندارد و اعتماد زيادي به من دارند وهمه تحصيل كرده و كارمند مي‌باشند ، بايد تلاش كنم كه در زندگي مقابل آن ها چيزي كم نداشته باشم . مطمئناً اين بازگشت به زندگي ناشي از اعتماد خانواده و اطرافيانم به من بود كه قبول كردند بعد از آزادي با من هيچ رفتار تحقير آميزي نداشته باشند و گذشته ام را فراموش كردند و باورشان شد كه فقط براي تأمين خود و فرزندانم اين كار را كردم و شاهد بودند . زماني كه مشغول به كار چون منشي گري در شركتهاي خصوصي مي شدم ديگر خريد و فروش نمي‌كردم و فقط در زمان بيكاري و نداري بود.

آنها حتي به خاطر من خانه را تغيير دادند كه همسايه ها علت بودن فرزندان مرا در خانه شان را نپرسند و به راحتي بتوانند فرزندان مرا تحت پوشش قرار دهند .

در زندان به دليل اينكه علاوه بر كارگاه عروسك سازي، نامه نويس هم بودم درد دل بسياري از زندانيان را مي شنيدم و مي ديدم كه آنها خيلي از من بدبخت تر هستند و من در بيرون از زندان چقدر خوشبخت بوده ام و كار خلاف مي‌كردم لااقل خانواده‌اي خوب داشتم كه مي‌توانستم به جاي كمك از دوستان از آنها كمك گرفته و به اين راه كشيده نمي شدم.

مورد هفتم

ف.م. 25 ساله چند بار به دليل مصرف مواد زنداني شده است . رنگ پريده به نظر مي آيد با چشماني كه از حدقه بيرون زده است . حالتي عجيب دارد با ظاهري نامرتب و اصلاً مناسب سنش نيست. فرزند كوچكي را در آغوش دارد كه نامرتب و ژوليده است .با ترديد شروع به سخن گفتن مي‌كند.

از 18 سالگي در راه مدرسه كه به دليل مردودي زياد به مدرسه شبانه مي رفتم توسط دوستانم معتاد شدم و بدون اينكه خانواده اطلاعي داشته باشند.مواد مصرف خودم براي خريد مواد مي رفتم دستگير شدم و خانواده مطلع مي‌شوند.

فقط مادرم به ملاقاتم مي آيد و برادر و خواهر كوچك را به ملاقات نمي آورد كه مبادا جايي و يا در بين فاميل اين مسأله را بيان كنند .خانواده مادر و پدر هر دو در شهرستان ساكن هستند و هيچ كدام از زندان رفتن من مطلع نشدند. در زندان قالي بافي مي‌كردم و در بهداري نيز كاري پيدا كردم و در بند زندانيان كارگر از سايرين جدا بوديم و با خستگي تمام فرصت معاشرت با بقيه را نداشتم. (بعد از اينكه از زندان آزاد شدم به عنوان آشپز در رستوران مشغول به كار شدم.در سن 23 سالگي ازدواج كردم به همسرم هم واقعيت را گفتم او مردي سالم بود كه قبول كرد به صورت صيغه اي با من ازدواج كند و بعد از اينكه باردار شدم در زمان زايمان مرا در بيمارستان رها كرد و رفت.هر كجا كه به فكرم مي‌رسيد رفتم اما نتوانستم او را پيدا كنم .حالا فرزندم هم بدون شناسنامه است و مشكلات زيادي دارم. )

این تکه ای از پایان نامه رایگان رشته روانشناسی و علوم تربیتی

با موضوع :

بررسي مشکلات زندانيان زن پس از آزادي از زندان

می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره (هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد)می باشد

می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید البته ممکن است بعضی از متون موقع انتقال از فایل ورد به هم بریزد یا عکس ها درج نشود برای دانلود پایان نامه ها با فرمت ورد به همراه تمام پیوست ها به لینک زیر مراجعه کنید:

در سایت مرجع دانلود پایان نامه می توانید صدها پایان نامه رافقط با داشتن یک پسورد  دانلود کنید و به متن کامل آنها دسترسی بدون محدودیت داشته باشید. برای جزییات بیشتر اینجا کلیک کنید 

سایت فوق (payanname.net) قوی ترین سایت در زمینه دانلود پایان نامه است 

کافیست عبارت

دانلود پایان نامه

را در گوگل سرچ کنید

خواهید دید که گوگل این سایت را به عنوان اولین گزینه معرفی می کند 

برای دانلود متن کامل پایان نامه های جدید کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک های زیر را هم ببینید :

قسمت اول لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  176 پایان نامه

قسمت دوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  163 پایان نامه

قسمت سوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  208 پایان نامه

قسمت چهارم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  214 پایان نامه

قسمت پنجم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  222 پایان نامهدانلود رایگان پایان نامه روانشناسی:بررسي رابطه بين سبك هاي دلبستگي و انگيزه پيشرفت 

متن کامل پایان نامه فوق در سایت sabzfile.com موجود است

You may also like...

Add a Comment