منابع:پایان نامه رایگان رشته روانشناسی;بررسی افسردگی در زنان

دانلود پایان نامه

منابع

 

1-قرآن کریم؛ ترجمه مهدي الهي قمشه اي‘ چاپ قم‘ چاپ اول.

2- .آزاد‘ حسين ؛ آسيب شناسي رواني ‘ تهران انتشارات بعثت‘ چاپ دوم‘ زمستان 1378.

3- الآمدي‘ عبدالواحد ؛ غررالحكم و دررالكلم ؛ انتشارات ستار‘ ناشر : دارالكتاب الاسلامي ؛ سال نشر : 1426 هـ. ق. .

4- جمشيدي‘ اسدالله ؛ آثار فردي معاد از ديدگاه قرآن ؛ انتشارات مؤسسه آموزش و پژوهش ؛ چاپ اول‘ زمستان 1380.

5- شاكري‘ رضا ؛ مشاوره كاربردي ؛ انتشارات نصايح قم ؛ چاپ اول‘ زمستان 1381.

6- كاپلان‘ هارولد ـ سادوك ؛ بنيامين ـ گرب‘ جك ؛ خلاصه روان پزشكي علوم رفتاري ـ روان پزشكي باليني ؛ ترجمه نصرت الله پور افكاري ؛ ناشر شهر آب‘ چاپ سوم‘ 1378‘ جلد دوم.

7- كارن جي. كارلسون ؛ استفاني ـ ايزنستات‘ ترازيپورين ؛ بهداشت رواني زنان ؛ ترجمه خديجه ابوالمعالي ـ هايده صابري ؛ ژينوس لطيفي ؛ مهدي محي الدين بناب ؛ نشر ساوالان ؛ چاپ اول‘ پاييز 1379.

8- محمدي ري شهري‘ محمد ؛ ميزان الحكمه ؛ ترجمه حميدرضا شيخي ؛ انتشارات الحديث ؛ چاپ سوم 1381.

9– مجله خانواده سبز ؛ شماره 146 ؛ سال هفتم ؛ پانزدهم آذر 1384.

10– مجله خانواده سبز ؛ شماره 149 ؛ سال هفتم ؛ اول بهمن 1384.

11- واتز‘ اي. اچ ؛ افسردگي رواني ؛ ترجمه سياوش آگاه ؛ انتشارات بنگاه ترجمه و نشر

كتاب ؛ چاپ دوم‘ پاييز 1381.

پیشنهادات

طبق تحقيق به عمل آمده در اين مقاله معلوم شده است كه در جامعه كنوني با پيشرفت روز افزون علم و آسان شدن امور و حل شدن بسياري از مشكلات فردي و اجتماعي رنگ معنويت و آرامش در جامعه نسبت به چند دهه قبل كمتر شده است. مشخص است كه هر چه به معنويت بهاي كمتري داده شود‘ نقش آرامش هم در زندگي افراد كمرنگ تر مي شود و جاي خود را به افسردگي‘ اضطراب و ناآرامي و… مي دهد و اين نشان مي دهد كه پيشرفتهاي علمي بايد در كنار معنويات باشد تا نقش بيشتري را در زندگي افراد ايفا كند و موجب هر چه بيشتر سعادت و كمال و آرامش آنها گردد. پس جامعه بايد به دنبال راه كارهاي نهادينه باشد تا بتواند دوباره معنويات را به زندگي افراد باز گرداند.كه در اينجا به چند راه كار اشاره مي كنيم:

  1. بايد جون امروزي را با اسلام ناب محمدي آشنا كرد چرا كه در جامعه كنوني شايد فقط اسمي از اسلام و مسلمان بودن به جامانده باشد. جوان بايد با قرآن آشنا شود تا پي به نقش قرآن بر زندگي فرد و اجتماعي اش ببرد و قرآن را راهنما و الگوي خود قرار دهد. جوان بايد خود به اين مرحله برسد كه خودش به دنبال اسلام و قرآن و معنويات باشد نه با اجبار والدين و جامعه.
  2. جلسات قرآن معمولا مختص ماه رمضان است و با اتمام ماه رمضان اين جلسات هم كمتر مي شود‘ بهتر است كه اين جلسات در ديگر ماههاي سال هم ادامه پيدا كند چرا كه كلام خدا هم راهنماي زندگي بشر است و هم او را به آرامش خداوند عالميان پيوند دهد و از اضطراب و افسردگي او جلوگيري مي كند و او را به آرامش قلبي مي رساند.
  3. بايد در طي سال نمابشگاههايي مخصوص قرآن و علوم قرآني ارائه شود تا مردم آگاهتر شوندو به دين گونه نظر افراد را به سوي معنويات بيش تر جلب كرد و چشم آن ها را بر حقايق بيشتري گشود.
  4. بهتر است اردوهاي زيارتي از طرف ارگان هاي دولتي مثل پايگاه هاي بسيج‘ آموزش و پرورش‘ دانشگاه ها و … بيش تر شود و افراد را با مكان هاي زيارتي بيش تري آشنا كرد.
  5. در مجالس تعزيه بهتر است از گفتن مسائل تكراري خودداري شود چرا كه همين تكرار ها موجب دوري افراد از اسلام‘ عترت و قرآن مي شود. بايد در اين مجالس به مسائل تازه تري پرداخت و گوشه هاي پنهان اسلام را براي مردم بازگو كرد تا با دين اسلام بيش تر آشنا شوند و پي به ديگر حقايق ببرند.

 

 

 

 

 

این تکه ای از پایان نامه رایگان رشته روانشناسی و علوم تربیتی

با موضوع :

بررسی رابطه عزت نفس با پرخاشگری در دانش آموزان 105ص

می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره (هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد)می باشد

می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید البته ممکن است بعضی از متون موقع انتقال از فایل ورد به هم بریزد یا عکس ها درج نشود برای دانلود پایان نامه ها با فرمت ورد به همراه تمام پیوست ها به لینک زیر مراجعه کنید:

در سایت مرجع دانلود پایان نامه می توانید صدها پایان نامه رافقط با داشتن یک پسورد  دانلود کنید و به متن کامل آنها دسترسی بدون محدودیت داشته باشید.

برای جزییات بیشتر اینجا کلیک کنید 

سایت فوق (payanname.net) قوی ترین سایت در زمینه دانلود پایان نامه است 

کافیست عبارت

دانلود پایان نامه

را در گوگل سرچ کنید

خواهید دید که گوگل این سایت را به عنوان اولین گزینه معرفی می کند 

برای دانلود متن کامل پایان نامه های جدید کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک های زیر را هم ببینید :

قسمت سوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  208 پایان نامه

قسمت پنجم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  222 پایان نامه

متن کامل پایان نامه فوق در سایت sabzfile.com موجود است

You may also like...

Add a Comment