تحقیق با موضوع اقیانوس، تقلید، وبینار، راه‌اندازی، رقابت، مشاوره‌ی، دلاری، مقلدین

دانلود پایان نامه

سرد، فعالیتهائی هستند که منابع ورودی زیادی لازم دارند ولی بازده آنها کم است. منظور از مذاکره نیز این است که منابع اضافی در یک بخش را به بخش دیگر که منابع کمتری در اختیار دارد، منتقل کنیم تا بدینوسیله کمبود منابع تا حدی جبران شود. باید سعی کنیم تا منابع خود را از نقاط سرد خارج نموده و به نقاط داغ اختصاص دهیم.

برای از بین بردن موانع انگیزشی، باید آگاهی کارکنان خود را در مورد نیاز به تغییر استراتژیک و شناسائی اینکه چگونه می‌توان با منابع محدود به آن دست‌یافت را افزایش دهید. به منظور ایجاد تغییرات استراتژیک، کارکنان در هر سطحی باید دست‌جمعی حرکت کنند. سعی کنید افراد مؤثر خود را بزرگنمائی کنید و فعالیت‌هایشان را بطور مستمر در معرض دید دیگران قرار دهید (مدیریت تنگ ماهی). برای موفقیت در مدیریت تنگ ماهی باید به سه عامل «شفافیت» ، «ظرفیت» ، و «فرآیند انصاف» توجه شود. آخرین عامل تأثیرگذار، کوچک سازی است. باید مسائل و مشکلات را به اجزای کوچکتر تقسیم کرد تا باور تغییر برای کارکنان آسانتر باشد.

برای غلبه بر موانع سیاسی رهبران پیشتاز بر سه عامل تأثیرگذار تمرکز میکنند: «فرشتگان نافذ» ، «شیاطین ساکت» ، و یک فرد کلیدی به عنوان مشاور عالی در بین مدیران ارشد سازمان. فرشتگان نافذ کسانی هستند که از این تغییرات بیشترین سود و بهره را می‌برند. شیاطین ساکت کسانی هستند که از این تغییرات بیشترین صدمه را می‌بینند. مشاور عالی در تیم مدیر ارشد کسی است که همه مسائل را می‌داند، اعم از اینکه در سازمان چه کسانی در مقابل رهبر و چه کسانی طرفدار او هستند. برای غلبه بر موانع سیاسی باید فرشتگان را توانمند و شیاطین را ساکت کنید.

ششمین اصل برای خلق اقیانوس آبی، اجرائی کردن استراتژی است. شرکتها برای ایجاد اعتماد و تعهد عمیق افراد و افزایش حس تعاون و همکاری در ایشان، باید اجرای استراتژی را از بالاترین سطوح سازمانی شروع کنند. این کار باعث می‌شود تا خطر مدیریتی به حداقل برسد. یک فرآیند ضعیف می‌تواند اجرای استراتژی را تضعیف کند. یکی از عواملی که باعث اجرائی شدن استراتژی می‌شود، فرآیند انصاف است. فرآیند انصاف، توصیف مدیریتی نظریه عدالت رویه‌ای است. سه عامل تأثیرگذار و مهم وجود دارند که فرآیند انصاف را تعریف می‌کنند. «مشارکت» ، «توصیف» ، و «شفافیت انتظارات». مشارکت به معنای دخالت افراد در تصمیمات استراتژیکی است که بر آنها تأثیر می‌گذارد. مشارکت به معنای احترام مدیریت به افراد و نظرات آنهاست. توصیف به این معناست که هر فرد دخیل و تأثیرگذار باید دریابد که چرا تصمیمات استراتژیک نهائی بدین گونه اتخاذ شده‌اند. توصیف موجب بروز تفکری می‌شود که زیربنای تصمیمات را تشکیل می‌دهد تا افراد اطمینان پیدا کنند که مدیران به نظرات آنها توجه دارند. شفافیت انتظارات بدین معناست که مدیران پس از تدوین استراتژی، قوانین جدید بازی را بوضوح مشخص کنند. استفاده از فرآیند انصاف در تدوین استراتژی به شناخت فکری و هیجانی بستگی شدید دارد. این مسئله مبین این است که افراد خواهان اعتماد و احترام نسبت به دانش، مهارت و استعداد خود هستند.

نتیجه گیری:

خلق اقیانوس آبی فرآیندی پویاست و به محض اینکه شرکتی آنرا خلق می‌کند، پیامدهای عملکرد برتر آن مشخص می‌شود. دیر یا زود مقلدین از راه می‌رسند. سؤال این است که آنها چقدر دیرتر یا زودتر می‌رسند؟ باید طوری برنامه‌ریزی کرد که هنوز مقلدین از راه نرسیده‌اند، اقیانوس آبی دیگری خلق شود. موانع تقلید استراتژی اقیانوس آبی عبارتنداز:

از منظر منطق متعارف استراتژیک، حرکت نوآوری ارزش، هیچ هیجانی ایجاد نمی‌کند.
تناقض در تصویر نام تجاری، شرکتها را از تقلید کردن استراتژی باز می‌دارد.
انحصارطلبی نیز مانع از تقلید می‌شود یعنی هنگامی که اندازه بازار نمی‌تواند از نقش‌آفرین دیگری پشتیبانی کند.
حق امتیاز یا مجوزهای قانونی مانع از تقلید می‌شود.
حجم بالای کالا یا خدمات تولید شده توسط نوآوری ارزش، سبب مزیتهای هزینه‌ای سریع و جای‌گیری مقلدین بالقوه می‌شود.
عوامل خارجی شبکه‌ای نیز شرکتها را از تقلید استراتژی باز می‌دارد.
بدلیل اینکه اغلب شرکتها برای تقلید کردن باید تغییراتی را در کسب وکارشان بوجود آورند، این کار بسیار با تأخیر صورت می‌گیرد.
شرکتهائی که نام تجاری آنها از طریق نوآوری ارزش شهرت یافته وفاداری مشتری را به دست می‌آورند و مقلدان را گریزان می‌کنند.
در هر حال هر استراتژی اقیانوس آبی روزی تقلید خواهد شد. به همین دلیل باید بدانیم که چه موقع آنرا تجدید کنیم. برای اجتناب از دام رقابت باید نظارت مستمر بر منحنی‌های ارزش در تابلوی استراتژی خود داشته باشید.

به دلیل اینکه اقیانوسهای آبی و قرمز همواره همزیستی دارند، شرکتها باید در هر دو اقیانوس موفق شوند و استراتژی‌هائی برای هر دو اقیانوس داشته باشند. اما از آنجائی که شرکتها با نحوه رقابت در اقیانوسهای قرمز آشنائی دارند، باید رقابت را بی‌اثر کنند.

کرایه ی مکان برای تعطیلات

۵- کرایه‌ی آنلاین محل اسکان
تجارت کرایه‌ی مکان بسیار پررونق است. با این‌که اشاره به آن ممکن است ذهنتان را سمت شرکت‌های میلیارد دلاری مانند ایر بی‌ان‌بی و هوم‌وی ببرد، اما کسب‌و‌کار‌های کوچکی مانند اینوایتد‌هوم یا لکسوری ریترت و سایر موارد توانسته‌اند در این بازار جای پایی برای خود باز کنند. در سیستم کرایه‌ی منزل بنگاه‌ها حدود ۱۰ تا ۴۰ درصد مبلغ را برحسب نرخ و شرایط کرایه به‌عنوان کارمزد می‌گیرند.

راه‌اندازی و توسعه‌ی سیستم اجاره‌ی مکان احتیاج به دانش‌های نرم‌افزاری کلیدی برای کمک به سازماندهی امور با افزایش رزرو‌ دارد. اما اگر به‌دقت نگاه کنید، خواهید دید این کار یکی از بهترین کسب‌وکار‌های آنلاینی است که می‌توانید راه‌اندازی کنید. البته به‌صورت سنتی نیز می‌توانید به این کار بپردازید، ولی هر چه از زیرساخت‌های مجازی بیشتر بهره ببرید، دست بالاتر خواهید داشت.

اگر به صنعت توریست علاقه‌مند هستید و در شهری گردش‌پذیر زندگی می‌کنید، فعالیت در این حرفه به‌سرعت شما را پولدار خواهد کرد. شرکت‌هایی مانند لاجیکس، لاجیفای و ۳۶۵ ویلاس راهکار‌هایی برای ساخت و مدیریت سیستم کرایه‌ مکان اختصاصی ارائه می‌دهند.

وبینار

۶- سمینار آنلاین
اگر اید‌ه‌ی قابل عرضه‌ای دارید، بهتر است به راه‌اندازی سمینار آنلاین یا وبینار بیندیشید. وبینار یکی از بهترین راه‌ حل‌ها برای فروش محصولات است. حتی لازم نیست جنس خودتان را داشته باشید. جیسون فلادلین، بنیان‌گذار شرکت راپید کورو، از طریق وبینار فروش ۱۰۰ میلیون دلاری به دست آورده است که تأثیر این سیستم در بازاریابی و فروش را نشان می‌دهد.

وبینار‌ها مشتریان درگیرشده‌ای را برای شما پیدا می‌کنند که کاملا مشتاق هستند تا هر آن‌چه به آن‌ها پیشنهاد بدهید، خریداری کنند. بهترین روش برای راه‌اندازی تجارت وبینار این است که محصولی پیدا کنید که از آن شناخت داشته باشید و بتوانید از آن تعریف و تمجید کنید؛ سپس یک سمینار معرفی محصول عالی بسازید. این سیستم بازاریابی توسط فلادلین متولد شد و گسترش آن به بازار‌های جهانی به‌وسیله‌ی راسل برونسون بود. برونسون حتی نرم‌افزاری به نام فانل اسکریپت تولید کرده است که به‌صورت مختصر و مفید همه‌ی ابزار‌های ساخت وبینار موفق را دارد.

در هر مسیری که هستید؛ چه صاحب یک شرکت تجاری باشید چه فقط یک محصول را تبلیغ کنید، از بهترین پلتفرم‌های این حوزه مانند گوتوو، وبینار یا وبینارجم غافل نشوید.

مشاور تجاری

۷- مشاوره‌ی بازرگانی
مشاوره‌ی بازرگانی یکی از سودآورترین مشاغلی است که می‌تواند به شما دسترسی به تجارتی بزرگ‌تر و شبکه‌ای از تاجرانی که دنبال توسعه‌ی تجارتشان هستند بدهد. اگر شما در تجارتی مهارت یا از بازاری درک عمیق دارید، مشاور‌ه‌ی تجاری سود زیادی به همراه دارد.

درحالی‌که عده‌ی زیادی پشت سر هم شکست می‌خورند، افرادی مانند فرانک کرن یا آنتونی رابینز به دنیای تجارت تسلط کاملی پیدا کرده‌اند. بهترین روش برای به دست گرفتن این صنعت، ارائه‌ی راهکارهای ارزش‌آفرین است که به دنبال آن شرکت‌ها برای جذب شما سرودست خواهند شکست. الیور تالامایان، یکی دیگر از رهبران موفق تجاری، این روش را به‌عنوان استراتژی اصلی برای جذب مشتریان و بازار بیشتر به کار برد. شما باید ابتدا وضعیت شرکت را تحلیل کنید و بدانید در کجای دنیای تجارت قرار دارد؛ سپس مقصد را درک کنید و برای هدفی که می‌خواهید به آن برسید، راهکاری مناسب ارائه دهید.

درک و اجرای موفق استراتژی درست، رمز موفقیت است. شما باید به خودتان و کاری که می خواهید انجام دهید ایمان داشته باشید، سپس باید بتوانید با واقعیت های جامعه تعامل پیدا کنید. اگر می‌خواهید مشاور بازرگانی معروفی شوید، ابتدا باید نتایج تحسین‌کننده‌ای به‌عنوان رزومه داشته باشید. خرسندی افراد از نتایج حاصله تبلیغ کار شما خواهد بود و به‌مرور می توانید قیمت مشاوره‌ی خودتان را بالا ببرید. برانسون قبل از راه‌اندازی بنگاه مشاوره‌ی خود، ابتدا به رشد شرکت‌ درو کانول کمک کرد و این شرکت را از یک خرده‌پا به شرکت میلیون دلاری تبدیل کرد. بعد از این موفقیت، او قادر بود مشتریان بزرگ‌تری به دست آورد.

متن کامل پایان نامه فوق در سایت sabzfile.com موجود است

You may also like...